Kultūra ir vertybės

Mus, IKEA darbuotojus, vienija įkvepianti vizija: sukurti geresnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių.

Mes vadovaujamės bendra verslo idėja: siūlyti didelį kokybiškų, gražių ir praktiškų baldų bei namų apstatymo prekių pasirinkimą tokiomis kainomis, kad jas galėtų įsigyti kuo daugiau žmonių.

IKEA kultūra ir vertybės yra visos mūsų veiklos pagrindas. Mūsų entuziazmas, vieningumas ir valia susiformavo pietų Švedijoje, o juos įkvėpė IKEA įkūrėjas Ingvaras Kampradas. Visuose pasaulyje veikiančiuose padaliniuose dirba žmonės, kuriuos vienija tie patys įsitikinimai.

Metams einant supratome, kad IKEA vertybės mus visus, nepaisant to, kokio amžiaus rasės bebūtume ir kur begyventume, suburia ir padeda sėkmingai dirbti.

IKEA vertybės:

Vieningumas
Vieningumas – IKEA kultūros pagrindas. Esame stiprūs, kai pasitikime vieni kitais, einame ta pačia kryptimi ir mėgaujamės bendru darbu.

Rūpintis žmonėmis ir planeta.
Norime ir galime daryti teigiamą įtaką žmonėms bei planetai – reikšmingą ir ilgalaikę, šiandien ir ateities kartoms.

Ekonomiškumas
Kiekvienas turėtų gyventi gražiuose ir puikiai įrengtuose namuose. Nuolat keliame sau ir kitiems iššūkius, kad mažomis sąnaudomis sukurtume daugiau nesumažindami kokybės, funkcionalumo, tvarumo ar patogumo.

Paprastumas
Paprastas, atviras ir praktiškas požiūris yra Smolando, kuriame gimė IKEA įkūrėjas ir pati IKEA, paveldo dalis.  Esame savimi, neatitrūkę nuo realybės, neformalūs, praktiški ir biurokratiją laikome savo didžiausiu priešu.

Tobulėjimas
Nuolat ieškome naujų ir geresnių veiklos būdų. Kiekvieną dieną galime būti dar geresni nei buvome vakar. Mūsų sėkmė visuomet priklausė ir priklauso nuo nuolatinio siekio tobulėti ir gebėjimo rasti sprendimus iššūkiams, kurie atrodo neįveikiami.

Kūrybiškumas
IKEA yra kitokia ir mes nenorime būti panašūs į jokias kitas įmones. Turime drąsos ginčyti esamus sprendimus, netradiciškai mąstyti, eksperimentuoti ir nebijoti klaidų.

Prisiimti atsakomybę ir ja dalintis
Tikime, kad galime padėti žmonėms pasiekti ir nuveikti daugiau. Atsakomybės prisiėmimas ir dalijimasis ja padeda augti ir tobulėti kaip asmenybėms. Tarpusavio pasitikėjimas, pozityvumas ir platesnis požiūris kiekvieną įkvepia prisidėti prie IKEA augimo.

Būti geru pavyzdžiu
Gerą pavyzdį ir lyderystę suprantame kaip veiksmą, o ne pareigas. Labiau nei kompetenciją ir patirtį vertiname žmonių asmenines vertybes. Vertiname tokius žmones, kurių darbai pasako daugiau nei žodžiai ir kurie įkvepia kitus. Svarbu stengtis būti geriausiems ir atskleisti kitų geriausias savybes.